Dovolujeme si Vám nabídnou širokou paletu masáží v příjemném prostředí proškolenými masérkami

 

Masáže

Slovo “masáž” je odvozeno z francouzského “message”, to pak z řeckého slova “massein”. Základ tkví pravděpodobně v arabském názvu “mas”. To vše znamená hnísti, tříti. Původ masáže musíme hledat v dávných dobách, neboť již primitivní člověk věděl, že bolest zraněného či nemocného místa dříve vymizí, když si je bude třít. A tak již člověk doby kamenné si promačkával a rozhýbával namožené nebo pohmožděné svaly a klouby. Ovšem prvním konkrétním písemným dokladem o této činnosti je Ebersuv papyrus ze starého Egypta, který je některými badateli datován až do doby 5.000 let př.n.l. Již zde je masáž uváděna jako jeden z mnoha tehdejších léčebných prostředků. Rovněž z let asi 3.700 let př.n.l. máme pojednání v kánonu o použití masážních technik akupunktury a akupresury v Číně. V této zemi ovšem patřila masáž k celkovému životnímu stylu. Obdobná situace byla i v dalších tehdejších kulturách. Babyloňané, Asyřané, Peršané a posléze Řekové a Římané využívali léčebného, relaxačního a vitalizačního účinku masáží. Podle dochovaných zpráv se využívala dokonce i k léčení zlomenin. Jako masážní prostředky se tehdy užívaly různé oleje s přídavkem jemného písku a pryskyřic z různých dřev, kořenů a plodů, jež měly účinek masáže zesílit.
 
V současné době již víme, že masáže mají vliv jak na fyzickou stránku člověka, tak také na jeho stránku psychickou. Každá lidská bytost, netrpí-li nějakou patologickou poruchou má potřebu fyzického kontaktu s druhou lidskou bytostí. Každý člověk také reaguje na stres a konflikty fyzicky i psychicky. Při stresové situaci nám uniká mnohé z toho, co se děje, nemáme čas si uvědomit určité okolnosti, bezděčné myšlenky a fyzické procesy. Pamatuje si je však naše tělo. Opakované stresy a nevyřešené problémy jsou příčinou zvýšeného napětí v určitých svalových skupinách. Způsobují tvrdnutí pojivové tkáně, otoky, zkracování svalů a také přímo, či nepřímo narušují, zadržují, či blokují fyziologické dýchání a tím i proudění energie. Tyto blokády vedou k omezení jak volného dechu, tak přenosu kyslíku a dalších důležitých látek k buňkám a také se ztěžuje odstraňování toxinů. Projevy těchto bloků jsou různé. Od špatného držení těla, přes chronické bolesti, oslabení imunitního systému, k pocitům strachu, úzkostí, nebo tzv. tělesné disociace.
 
Masáže, jak víme, podporují přirozenou tělesnou cirkulaci krve i lymfy a aktivuje sebe léčivé schopnosti organismu a tím i nastolení opětovné psychické rovnováhy.
 
Chronická svalová napětí blokují také volný průběh emocí a sebevnímání. Naznačuje-li například tělo svým svalovým napětím, že člověk zadržuje své pocity (zatuhlý krk a šíje), nemůže mít ani uspokojivý intimní život. Napětí v oblasti šíje a krku má vliv také na rezonanci hlasivek. Ty při nadměrné zátěži znějí ochraptěle, hlas pak zní nevyrovnaně a to vyvolává u okolí dojem, že jde o nějaký osobnostní problém člověka s tímto hlasovým projevem. Vlivem masáží se integrita vnímání vlastního těla opět takzvaně propojí a tím pádem dochází u člověka k možnosti uvolnění zablokovaných emocí, uvolnění hlasivek a obnovení vnitřní autenticity, která je důležitá pro navazování zdravých vztahů. Masáže tímto nepřímo ovlivňují více vrstev života člověka, než si často umíme představit.
 
Americký psychoterapeut, Alexander Lowen, který byl žákem Rakousko – Amerického psychiatra Wilhelma Reicha, autora myšlenky o blokaci svalových skupin vlivem traumat dokládá, že uvolňování napětí v čelisti a krku může vést u člověka i ke změně výrazu v očích. Když si to shrneme, odborně prováděné masáže mohou člověku pomoci kompletně změnit životní styl, jeho vztahy ke druhým i jeho zdraví.
 
Primitivní člověk to věděl a my jsme se v tomto vědomí posunuli i dále, k hlubším informacím. Je tedy dobré tyto léčebné, dotykové metody používat ke zlepšení kvalit našeho života.
 

zdroj : WIKIPEDIE